Nad 40€ doprava zdarma
Nákupný košík:
0 €

Keď sex bolí

Keď sex bolí, je to jeden z hlavných dôvodov prečo ženy po menopauze odmietajú sexuálny život. Podľa štatistík až  45 percent žien po menopauze tvrdí, že sex je bolestivý a po sexe pociťujú bolesť a pálenie v pošve.  Tento  stav sa nazýva dyspareunia. Aj keď existuje viac príčin, najčastejší dôvod pre bolesť pri pohlavnom styku u žien nad 50 rokov je vulvovaginálna atrofia.

Ako už bolo uvedené, nižšie hladiny estrogénov výrazne ovplyvňujú vagínu, ovplyvňujú jej schopnosť vylučovať mazivo, jej rozpínanie a zmršťovanie ako aj rast nových buniek. Prietok krvi sa znižuje, bunky odumierajú a nie sú nahradené novými. Výsledok? Bolesti pri pohlavnom styku, pálenie, svrbenie a niekedy aj krvácanie po sexe. Okrem bezprostredných následkov samotnej bolesti je tu často aj strach z očakávanej bolesti.  Tieto problémy vyúsťujú v  úzkosť, nervozitu, partnerské nezhody.

Dobrou správou je, že vaginálna atrofia je  liečiteľná. Jedna z najlepších liečebných metód nezahŕňa liek! Ukazuje sa, že čím častejšie budete mať sex, tým je menšia  pravdepodobnosť rozvoja vaginálnej atrofie.  Je to preto, že sex zvyšuje prietok krvi do pohlavných orgánov a udržuje ich zdravé. Nepohodlie počas sexu, ktoré je spôsobené suchou vaginálnou sliznicou, vyriešite vhodnou lubrikáciou.

Vyskúšajte vaginálne čapíky delima feminin s obsahom prírodných olejov. Používanie vaginálnych čapíkov delima feminin umožní užiť si príjemné chvíle intimity aj vo vyššom veku. Účinok nie je obmedzený len na pysky ohanbia, ale sa dostane hlboko do pošvy, kde prírodné oleje rozvinú svoj lubrikačný efekt podobný prirodzenému zvlhčeniu.

Kedy a ako často používať vaginálne čapíky delima feminin?

• > podľa potreby asi pätnásť minút priamo pred sexuálnym stykom

• > v prípade pretrvávajúcej vaginálnej suchosti  ako liečbu, každý večer pred spaním po dobu dvoch až troch týždňov

• > ako preventívne opatrenie na predchádzanie vaginálnej suchosti, 2 x týždenne pred spaním


Naspäť