Nad 40€ doprava zdarma
Nákupný košík:
0 €

Otázky a odpovede

Menopauza je obdobie zmien a preto vyvoláva množstvo otázok.


Ako dlho trvá menopauza a príznaky menopauzy? 
To sa líši od ženy k žene. Zo skúsenosti vieme, že ženy sa vyrovnávajú s príznakmi v priemere od jedného do dvoch rokov.

Je nutné užívať lieky? 
Nie, nie je. Ale ak sa objavia príznaky, je tu prírodná medicína, ktorá bola vyvinutá pre zmiernenie nepríjemných vedľajších účinkov menopauzy. Váš lekár alebo lekárnik vám môže poskytnúť dôkladné poradenstvo v tejto oblasti.

Môžem jednoducho prestať užívať  hormonálnu substitučnú terapiu? 
To záleží na tom, ako dlho už hormóny užívate a aké príznaky ste mali pred začatím užívania. V každom prípade by táto otázka mala byť najprv konzultovaná s vašim lekárom alebo lekárnikom.

Môžem otehotnieť počas menopauzy? 
V zásade áno, aj keď pravdepodobnosť je veľmi nízka. Meranie hladiny hormónu objasňuje, či je tehotenstvo stále ešte možné  alebo je možné ho vylúčiť.

Je dostupná nehormonálna liečba na zmiernenie často sa vyskytujúcej vaginálnej suchosti počas menopauzy?
delima feminin vaginálne čapíky neobsahujú žiadne hormóny a sú veľmi dobre znášané.

Aké sú nepríjemné vedľajšie účinky počas obdobia menopauzy? 
Najčastejšími príznakmi sú návaly tepla, zmeny nálady, poruchy spánku, búšenie srdca, bolesti kĺbov, suché sliznice.

Čo priberanie na váhe počas menopauzy? 
Väčšina žien priberá na váhe počas a po menopauze. To je spôsobené jednak hormonálnymi zmenami a tiež zníženou spotrebou kalórií, napríklad v dôsledku už neexistujúceho mesačného krvácania a všeobecne o niečo nižšej rýchlosti metabolizmu. Ak sa udrží rovnaký príjem kalórií ako pred menopauzou, dôjde k priberaniu na váhe.

Mení sa počas  menopauzy pokožka? 
Koža a sliznice majú tendenciu vysychať v období počas a po menopauze. Starostlivosť o telo spolu s dostatočným príjmom tekutín môžu zabrániť alebo spomaliť tento proces.

Keď menopauza skončí, je všetko tak, ako to bolo predtým? 
Áno čo sa týka fyzickej úrovne, vynímajúc suchú kožu a sliznice. Čo sa týka duchovnej roviny, väčšina žien zažíva priaznivé obdobie.


Naspäť