Nad 40€ doprava zdarma
Nákupný košík:
0 €

Symbol ženskosti

Dokonca aj civilizácie v dávnych dobách vedeli o pozitívnych vlastnostiach granátového jablka. 

Granátové jablko sa odjakživa vysoko cenilo a svoju obľúbenosť si užíva už úctyhodných tritisíc rokov. Jeho kolískou je pravdepodobne Perzia.
Granátové jablko bolo vždy symbolom ženskosti, večnej mladosti, atraktivity, plodnosti a lásky. Dokonca už v Šalamúnovom diele Pieseň piesní je granátové jablko  synonymom krásy žien. V starovekom Ríme mali vence z vetiev stromu granátového jablka požehnať ženám veľa detí. Grécka mytológia tvrdí, že po tom, čo urazená Afrodita odišla z Olympu, usadila sa na Cypre, mieste svojho zrodenia, a zasadila tam prvý granátovník. Ten sa stal symbolom celého ostrova a dodnes je súčasťou každej cyperskej svadby. Hádže sa na zem pred novomanželmi  tak, aby z neho vyletelo čo najviac zrniečok, čo páru zaručí veľa detí.

Obzvlášť dnes môžu mať ženy úžitok z pozitívnych vlastností granátového jablka. Vysokohodnotný olej zo semien granátového jablka je bohatý na fytoestrogény – látky rastlinného pôvodu, ktoré sú veľmi podobné estrogénu v ľudskom tele. Fytoestrogény majú priaznivý vplyv na typické príznaky menopauzy ako návaly horúčavy, potenie či poruchy spánku. Granátové jablko pomáha prirodzeným spôsobom cítiť sa plnohodnotnou ženou.


Naspäť